Teknoloji Dünyası

Teknoloji, mal veya hizmetlerin üretiminde veya bunlara yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan yetenekler, yöntemler, işlemler, metodların derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.

Tarihsel açıdan yangının nasıl kontrol altına alınabileceğinin keşfi, Neolitik devrimde yiyecek kaynaklarının artırılması amaçlı üretimde kullanılan araçlar birer teknolojidir. İnsanların seyahat etmeleri, çevrelerini kontrol edebilmesi ve tekerleğin icadı da birer teknolojidir.

fesbuk

Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi neticesinde günlük hayatımızda bir sürü kolaylıklar sağlanmıştır.  Günümüz teknolojisi, en yüksek gelişme ve değişim sürecinde ilerlemektedir. Teknolojik ilerlemeler ve gelişmeler sayesinde insan gücü ile orantılı ihtiyaçlar da ortadan kalkmaktadır. Birçok insanın yapması gereken şeyleri, bir makine tek başına yapabilmektedir. Her geçen gün de teknoloji, ivme kazanarak ilerleyişine devam etmektedir.

Teknoloji; günümüz küresel ekonomi üzerine, çok daha gelişmesini sağlayarak ve üretim kapasitesinin artmasında önemli rol oynamıştır. Teknolojik süreçle birlikte istenmeyen bazı zararları da oluşturmuştur. Çevre kirliliği olarak da bilinen, Dünya’da çevre zararları oluştu. Doğal kaynakların tükenmesinde önemli etken oynamaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll Up