İnternet Dünyası

İnternet’in kökeni, Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980’lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990’larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır ve önem kazanmıştır.

fesbuk

İnternet, bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır. İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümünü kapsamaktadır. Binlerce akademik, ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. İnternet üzerinde e-posta, birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgi, ticari, eğlence vb. amaçlı hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

Günümüzde internet ağı, insanlar tarafından çok sıklıkla kullanılmaktadır. Nerdeyse gündelik hayattan, iş dünyasına kadar geniş bir yelpazede yoğun olarak kullanılmaktadır. Yaş aralığı bakımından, 7’den 70’e tabiri bu tanıma tam uymaktadır. Nerdeyse her yaştan insanın yoğun şekilde kullanımı olan uluslararası bir ağdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll Up