Sosyal Medya Mecraları

FESBUK

  • Sosyal medya mecraları günümüzde, kullanımı yoğun olan ve her geçen gün de yoğunlaşan iletişim, sohbet, paylaşım ve arkadaşlık uygulamalarıdır.
  • Sosyal medya, kullananların içerik oluşturup paylaşabilmelerine veya sosyal ağlara katılmalarına olanak sağlayan web sitelerin ve uygulamaların bütünüdür.
  • Sosyal internet sayfaları ve uygulamaların sayısındaki sürekli artış sayesinde yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelen sosyal medya, kullanıcılar için yorum alanları şeklinde sosyal bileşenleri içerir. Sosyal medya iş dünyasında, ürünleri pazarlamak, markaları tanıtmak, mevcut müşterilere bağlanmak ve yeni işler geliştirmek için kullanılmaktadır.
  • Toplumsal/Sosyal medya pazarlaması, bir şirketin marka bilinirliğini artırmasına ve satın alan portföyünü genişletmesine yardımcı olmak için sosyal ağlardan yararlanmaktır. Hedef çoğu zaman kullanıcıların kendi toplumsal ağlarıyla paylaşacakları içinde ne olduğu yaratmaktır.

    FESBUK
    Sosyal Medyanın Geldiği Nokta

Medyanın uzun ve etkili tarihinin yanı sıra aktif olarak ortalama son 10 yıldır sosyal kelimesi eklendi. Sosyal canlılar olmamız, webin gelişimiyle birlikte bizlere birçok seçenek sunmuştur. Eskiden belli ajanslardan alınan haberler, gelişmeler şekil değiştirmiştir. Alternatif medya aracı olmuştur. Kendi medyamızı oluşturabilecek duruma geldik. Bu medya biçimine bazı insanlar mesafeli dururken kullanmayı tercih eden insanların sayısı çok fazladır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll Up