fesbuk

Facebook Hesap Aç

Facebook hesabınız yok ve yeni kayıt olmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek 2 dakika da facebook hesabına sahip olabilirsiniz.  Facebook ücresiz bir sitedir. Facebook’a kaydolabilmek  için en az 13 yaşında olmanız lazım. Kendi isminizle kayıt olun. Sahte isimler kullanmayın aksi taktirde facebook sayfanız kapanabilir. E-posta adresi şifrenizi unutmayın, olurya facebook şifrenizi unutursanuz tekrar yeni şifre isteyebilirsiniz. Facebook da kişisel bilgilerinizi saklı tutun, Aynı zamanda resimlerinizi sadece arkadaşlarınız görebilsin fake hesaplara karşı 😉

BURDAN facebook ana sayfasına gidiniz.

Sağ taraftaki üye formunu doldurunuz. Adınızı, doğum tarihinizi ve e-posta adresinizi giriniz. Bir şifre belirleyiniz.

Kaydol’a tıklayarak e-posta adresinize giriniz.

E-posta adresinizdeki facebook onay kodunu onaylayınız. hepsi bu kadar.

merkelden_facebook_aciklamasi_h134145.jpg

Facebook Gülücük İşaretleri Nasıl Koyulur?

Facebook gülücük işaretlerini aklımda tutmamız kolay olsada ben tutamıyorum. Eskiden msn de  bu ifadeler mevcuttu kolaylıkla kullanabiliyorduk, Fakat facebook’ta bunu elle girmemiz gerekiyor. Facebook sohbet bölümünde’de var bu ifadeler. Ben genellikle :) bu işareti ve :( bu işaretleri kullanıyorum. Sizinde bildiğiniz gibi gülme ve sinirlenme ifadeleridir bunlar. Aşağıda vereceğim resimde ifadeleri hangi klavye tuşu ile yapıldığı gösteiliyor.

 

facebook-gulucuk-isaretleri-nasil-yapilir

merkelden_facebook_aciklamasi_h134145.jpg

Facebook Kişi Engelleme

Bu sayfada  sizin için facebook’ta birini nasıl engelleriz onu anlatacağız. Sevmediğiniz birini facebook’ta engellediğiniz zaman hiç bir şekilde sizi göremez. Yazdığınız yorumlar, eklediğiniz kişiler, beğendiğiniz sayfalar, facebooktaki tüm bağların kesilir.

Facebook’ta Kişi Nasıl Engellerim:

– Facebook ana sayfanıza giriniz.

– Sağ üst köşeden Ayarlar sayfasına giriniz.

– Sol taraftan Engallemeler bölümüne giriniz.

Bu sayfada Uygulamaları engelle, Etkinlik davetlerini engelle, Uygulama davetlerini engelle, Kullanıcıları engellemek gibi seçenekler var. Burdan istediğiniz engellemeyi yapınız. Böylece engellediğin kişi seni aramalarda bulamaz profilini göremez. Sana mesaj atamaz. Güzel bir uygulama gerçekten sevmediğimiz kişileri böylece görmekten uzaklaşacağız. Daha güzel olur bu bizim için.

merkelden_facebook_aciklamasi_h134145.jpg

Fesbuk Giriş

Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu Facebook giriş sayfasına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanın. Tr-tr.facebook.com adresine gidin ve sayfanın en üst kısmındaki E-posta alanını bulun.

Aşağıdakilerden birini girin:

  • E-posta adresi
  • Kullanıcı adı, kişiselleştirilmiş Facebook URL’nizdir (internet adresiniz). Biri profilinize baktığında bu ad http://tr-tr.facebook.com/ ifadesinden sonra gelecektir.
  • Cep telefonu numarası (Bu numarayı girerken, ülke kodundan önce gelen sıfırları ve tüm sembolleri atlayın.)

Şifrenizi girin.

 

http://tr-tr.facebook.com/

“Lütfen şifreni tekrar gir”

Girdiğin şifre yanlış. Lütfen tekrar dene (caps lock tuşunun kapalı olduğundan emin ol).

Şifreni mi unuttun?

Facebook giriş sayfasındaki “Giriş Yap” düğmesinin yakınında yer alan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayarak şifre yenileme isteğinde bulunabilirsiniz. Şifrenizi yenilemeniz için bir bağlantı içeren bir e-posta size gönderilir.

  • E-posta adresini veya telefon numaranı gir. (ya da)
  • Facebook kullanıcı adını gir. (ya da)
  • Adını ve bir arkadaşının adını gir. (ya da)